Monday , 26 October 2020

ANTON KOKAJ TUR TAKIMESH NĖ ZAGORĖ, VRITH DHE RAZĖM!

Fshati i Zagorės nė komunėn e Shkrelit ka qėnė ndalesa e radhės e kandidatit tė partisė demokratike nė bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokajt. Gjatė bashkėbisedimit me banorėt e Zagorės Kokaj ka marrė mbėshtetjen pėr fitore me 21 Qershor nė kėtė fshat.

Drejtuesit e PD- sė nė Malėsi tė Madhe kanė kėrkuar votbesimin e banorėve tė Zagorės pėr Partinė Demokratike dhe Anton Kokajn.

Kandidati i PD-sė Anton Kokaj ka theksuar se tashme qe Malėsia ėshtė bėrė 1 njėsi vendore do tė ndėrhyhet menjėherė nė gjerat mė emergjente.

Mė pas Kokaj mes entuziasmit tė banorėve tė Vrithit nė komunėn e Shkrelit ka zhvilluar njė bashkėbisedim mė kėtė tė fundit. Banorėt e kėsaj zone I kanė uruar fitore me 21 Qershor Anton Kokajt.

Mbėshtetjen pėr Anton Kokajn banorėve tė Vrithit ua kėrkuar edhe kryekomunari I Shkrelit Fredi Sterkaj I cili ka theksuar se sėbashku me Antonin pas fitores me 21 Qershor do vazhdojnė investimet pėr kėtė komunė.

Pėrpara banoreve tė Vrithit Anton Kokaj ka premtuar edhe mė shumė mbeshtetje pėr zhvillimin e turizmit malore nė kėto zona.

Mė pas qindra pėrkrahės tė kandidatit tė sė djathtės kanė festuar nė resortin “Kulla e Artė” ku edhe janė falendėruar nga kandidati Anton Kokaj pėr punėn e bėrė gjatė kėtyre ditėve tė fushatės elektorale.

Nė zgjedhjet e 21 Qershorit partia demokratike sėbashku me kandidatin e saj nė Malėsi tė Madhe synon njė fitore tė thellė, kjo edhe pėr shkak tė mbėshtetjes qė po merr nė cdo zonė tė Malėsisė.

Lexoni dhe kete

ā€œBRENDA MANDATIT TƋ ARDHSHƋM, SHQIPƋRIA DUHET TƋ JETƋ ANƋTARE E BEā€

Brenda mandatit tĆ« ardhshĆ«m, ShqipĆ«ria duhet tĆ« jetĆ« anĆ«tare e BE-sĆ«. Ky Ć«shtĆ« premtimi i …