Sunday , 17 February 2019

APELI NDAJ MJEKEVE SHQIPTARE QE TE MOS LARGOHEN NGA VENDI

Në kuadër të ditës botërore të sëmurëve, në katedralen e Shën Shtjefnit Shkodër, u organizua një meshë. Mesha u mbajt nga arqipeshkvi i dioqezës Shkodër- Pult, Imzot Angelo Massafra. Në fjalën e tij para besimtarëve, ai tha se Shqipëria dhe shqiptarët mund të ndryshojnë nëse bëhemi më humanë dhe u bëri thirrje mjekëve që të mos largohen nga Shqipëria.

Në këtë meshë merrnin pjesë dhjetëra besimtarë katolikë të Shkodër, por edhe të sëmurë të këtij qyteti që u lutën për shërim.

Lexoni dhe kete

QYTETARET TREGOJNE ARSYET E PROTESTES PER TV ROZAFA

Qytetarë dhe mbështetës nga e gjithë Shqipëria ishin të shtunën në protestë ndaj qeverisë Rama. …