Saturday , 24 October 2020

ARBEN PRENDI PROMOVON LIBRIN LETRSI SHQIPE BASHKKOHORE

sht promovuar libri Ndrthurja e poetikave dhe kodimi i realiteteve metafizike n romanin bashkkohor t studiuesit Arben Prendi. Kolegt vlersojn punn e br nga autori.

Vet autori i librit pohon se vitet e ardhshme do t botoj dhe libra t tjer.

Promovimi i librit sht organizuar n ambjentet e biblioteks universitare ku t pranishm ishin shum student dhe pedagog t autorit Arben Prendi.

Lexoni dhe kete

KONFERENCË PËR EKSPOZITËN “DEDË JAKOVA”

Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi” hap pasditën e kësaj të premte në ora 19:00 ekspozitën …