ARDIT HOXHAJ: I LUMTUR QË RIKTHEHEM TEK GOLI

Pas dy golave në ndeshjet e kupës me Pogradecin, Ardit Hoxhaj gjen golin edhe në kampionat.

Në sfidën ndaj Kastriotit ai ka qenë protagonisti kryesor me shënimin e dy golave. Vetë ai në një prononcim për mediat pas ndeshjes është shprehur i kënaqur me këtë gjë dhe ka premtuar se skuadra do të vijë gjithnjë në rritje, ndërkohë që në aspektin personal është shprehur se do të japë gjithnjë më të mirën e tij për skuadrën..

Hoxhaj ka qenë golashënuesi më i mirë i Vllaznisë së sezonit të kaluar dhe pritet që edhe në këtë sezon të jetë protagonist me lojën dhe golat e tij për ta ndihmuar skuadrën në arritjen e objektivave të saj.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL/ VLLAZNIA MUND TEUTËN 90 – 71

Basketbollistët e Vllaznisë kanë bërë një paraqitje të shkëlqyer në finalen e dytë ndaj Teutës, …