Saturday , 25 November 2017

ARKIVIMI I DOKUMENTAVE NE LEZHE

Dorëzimi i dokumentave nga insitucionet pranë arkivit të Qarkut Lezhë ka njohur përmiresime. Në harkun kohor të 3 viteve i është kushtuar një vemendjen e veçante terheqjes së dokumentava në arkiv, duke dyfishuar numrin fond krijues.

Drejtori i Arkives në Qarkun Lezhës Pashk Alia thotë se i gjithë dokumentacioni ka hyre i përpunuar dhe i inventarizuar.

Pavarësisht punes së mirë që është bërë një sërë insitucionesh sërish vijojnë të mos i dorezojnë dokumentat në arkiv e kjo ndodhur nga neglizhenca dhe papërgjeshmeria e tyre.

Lexoni dhe kete

6000 BIZNESE RREZIKOJNE TE MBYLLEN NGA SKEMA E TVSH-se

6 mijë biznese të vogla. rrezikojnë të mbyllen nëse përfshihen në skemen e TVSH-së, është …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin