CANNABIS DHE ARMĖ NĖ SHKODĖR, ARRESTOHEN 4 SHTETAS

4 persona nga fshati Pentar i njėsisė administrative Dajc janė arrestuar, ndėrsa njė tjetėr ėshtė shpallur nė kėrkim nėn akuzat e “Prodhimit dhe Trafikimit tė narkotikeve”, “Shkatėrrimit tė pronės me eksploziv” dhe “Mbajtjes pa leje tė armėve luftarake dhe municionit”.

Policia e Shkodrės ndaloi konkretisht shtetasit Vinēens Doēi, 30 vjeē,  Rajmond Kalavaēi, 30 vjeē,  Anton  Gjuraj, 29 vjeē,  David Doēi, 32 vjeē, ndėrsa u shpall nė kėrkim shtetasi mė iniciale E.D, 28 vjeē.

Indicia pėr arrestimin e kėtyre shtetasve erdhi pasi nė orėt e para tė sė martės nė banesėn e shtetasit “H.L”, nė fshatin Pentar, shpėrtheu njė sasi eksplozivi, por fatmirėsisht nuk pati pasoja nė njerėz.

Pas hetimeve tė policisė nėn operacionin “STEP BY STEP”, provat i cuan tek shtetasit e lartpėrmendur, ku pas kontrollit nė banesat e tyre u gjetėn nė cilėsinė e provės materiale 334.2 kg, lendė narkotike tė llojit  cannabis sattiva e vendosur nė 17 fuci plastike e gatshme pėr tregtim, 2 armė gjahu,  nga  kėto 1 pa leje, njė automatik model 56, nje automjet autoveture e tipit  BMW me targė DJ 707 VE dhe 2 aparate celulare.

Po nė vijim tė hetimeve tė lartpėrmendura nga strukturat  policore sė DVP-Shkodėr, ėshtė ushtruar kontroll ne zonėn Mushan tė Njėsisė Administrative Dajē, ku nė mbėshtetje tė tė dhėnave hetimore ėshtė konstatuar njė parcele me 3000 bimė narkotike cannabis sattiva dhe rezultoi se ishte kultivuar nga personat e lartpėrmendur.

Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr pėr evidentimin e pesonave tė tjerė tė implikuar nė kėtė hetim.

Lexoni dhe kete

QARKULLONTE ME ARME ZJARRI, ARRESTOHET 32-VJEƇARI

NjĆ« 32 vjecari nga Shkodra Ć«shtĆ« arrestuar nga policia e ShkodrĆ«s pasi i Ć«shtĆ« gjetur …