ARMIR GRIMA, TRAJNERI I RI I KOMBĖTARES SĖ FEMRAVE

Armir Grima ėshtė trajneri I ri I kombėtares shqiptare tė futbollit tė femrave. Pas dorėheqjes sė trajnerit tė mėparshėm Altin Rraklli, ai ėshtė prezantuar mesditėn e sotme nė sallėn e konferencave pėr shtyp tė Federatės Shqiptare tė Futbollit nga zėdhėnėsja e kėtij institucioni Jona Dervishi. Por pėrveē Grimės, nė pankinėn e kombėtares sė femrave do tė jetė edhe njė tjetėr shkodran. Ai ėshtė Vioresin Sinani I cili do tė jetė ndihmėsi I Grimės nė kėtė ekip. Siē merret vesh, zėdhėnėsja Dervishi fillimisht ka vlerėsuar kontributin e dhėnė nga trajneri Rraklli dhe stafi i tij, gjatė periudhės pesėvjeēare qė ka drejtuar kėtė skuadėr. Mė pas, dy drejtuesit e rinj tė pankinės sė kombėtares tė femrave i janė pėrgjigjur pyetjeve tė gazetarėve. Armir Grima dhe Vioresin Sinani janė dy ish futbollistė tė njohur tė Vllaznisė, tė aktivizuar edhe me ekipin kombėtar. I pari portier dhe i dyti sulmues dhe golashėnues i njohur. Prej sot, ata do tė marrin drejtimin e skuadrės dhe nga e diela do tė nisin edhe punėn me tė sepse javėn e ardhshme I pret ndeshja ndaj kombėtares sė Hungarisė. Emėrimi I kėtyre dy figurave tė shquara tė futbollit shkodran nė krye tė kėtij ekipi, sigurisht qė ėshtė edhe njė vlerėsim qė Federata Shqiptare e Futbollit ka pėr ta por edhe pėr Shkodrėn dhe nė veēanti pėr futbollin e femrave tė kėtij qyteti sepse siē dihet, ai dominohet nga ekipet e Shkodrės dhe nė veēanti nga Vllaznia e cila jo vetėm po I fiton tė gjitha trofetė por edhe futbollistet e saj pėrbėjnė pjesėn mė tė madhe tė ekipit kombėtar.

 

Lexoni dhe kete

FUTBOLL FEMRA/ VLLAZNIA SHUMƋ PRANƋ TITULLIT KAMPION

TjetĆ«r fitore e VllaznisĆ« nĆ« futboll pĆ«r femra. Pasditen e sĆ« martĆ«s ajo ka fituar …