Tuesday , 21 November 2017

ARRATISJA NGA KOMISARIATI NË PUKË, ARRESTOHEN DY POLICË

Dy punonjës policie janë arrestuar pas arratisjes spektakolare nga komisariati i policisë së Pukës, të shtetasi Ermirjon Nikja.

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka arrestuar në flagrancë punonjësit e policisë Inspektor Pajtim Bushi dhe Inspektor Dode Preka, me detyrë trupë shërbimi pranë këtij Komisariati.

“Arrestimi i dy punonjësve u bë pas kryerjes së veprimeve hetimore ku u konstatua se nga ana e tyre nuk janë zbatuar detyrat funksionale të përcaktuara për sigurimin e personave të shoqëruar dhe ambienteve ku ata qëndrojnë”, sqaron njoftimi.

Të arrestuarit akuzohen për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”.

Emirjon Nikja akuzohet se grabiti emigrantin që e mori në makinë.

Lexoni dhe kete

MUNICIONE NE BANESE, ARRESTOHET ZJARRFIKESI NE PUKE

Një punonjës i zjarrfikëses në Pukë është arrestuar nga policia pasi u kap me armë …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin