Wednesday , 25 November 2020

ARREST ME BURG PER 21- VJEARIN MUJECI

Nn masa t rrepta sigurie, 21 vjecari Jozef Mujeci sht sjell n gjykatn e shkalls s par ku I sht caktuar masa e siguris, arrest me burg pr vrasjen e 47 vjecarit Genc Mhillajt. Masa e siguris sht zhvilluar me dyer t mbyllura ndrsa 21- vjecari ka pranuar autorsin e krimit por sipas tij sht kryer n kushtet e vetmbrojtjes. Sipas 21- vjecarit ai nuk kishte ndr mend ta vriste Mhillajn por ai ka qen I armatosur dhe e ka krcnuar me arm. Sipas t riut n momentin q jan takuar ai ka nxjerr armn, duke qn se edhe ky ka qn I armatosur n vetmbrojtje e ka qlluar, pr cka ai ka mbetur I vdekur.

I pyetur rreth bashkpuntorve t tij ai msohet t ket mohuar se s bashku me t ka qen kush tjetr, ndersa policia dhe prokuroria kan shpallur n krkim edhe dy shtetas tjer t cilt dyshohet se kan ndihmuar n organizimin e prits pr 47 vjecarin. Prokuroria ka krkuar arrest me burg pa afat pr 21 vjecarin, ndrsa mbrojtja Ia ka ln gjykats ta moj vet masn e siguris, avokati mbrojts ka kundrshtuar akuzen e ngritur nga prokuroria at t vrasjes me paramendim e kryer n bashkpunim, duke e cilsuar vrasje n kushtet e vetmbrojtjes.

Vrasja e 47-vjearit Genc Mhillaj e kishte zanafillen tek nj konflikt i ndodhur midis autorit dhe viktimes 3 dit perpara ngjarjes s rnd n fshatin Torovic t Lezhs. viktima dhe autori i ngjarjes 21-vjeari Jozef Mujeci jan konfliktuar me njri tjetrin, pasi autori i kishte bllokuar rrugen me makin viktimes n qendr t fshatit Torovic.

Lexoni dhe kete

SHPERTHIM NE NJE OBJEKT NE NDERTIM NE SHENGJIN

Një sasi lëndë plasese ka shpërthyer në një objekt në ndërtim në Shëngjin. Ngjarja ndodhi …