Sunday , 25 October 2020

ARREST ME BURG PER 25 VJEARIN SHKELZEN XHENJA

Arrest m burg ka qn masa e siguris pr 25- vjecarin Shkelzen Xhenja i cili akuzohet pr plagosjen e 49- vjecares Flutura Mucaj Shporit. N seancn e mass s siguris t zhvilluar pa pranin e kamerave, gjykatasja e cshtjes ka vlersuar t ligjshm ndalimin e 25 vjecarit i cili dyshohet se sht vrass me pages. Por ky pretendim sht hedhur posht nga avokati mbrojtjes i Xhenjas qe ka theksuar se as prokuroria e as policia nuk ka asnj prov q implikojn n krim t riun, I cili kishte 1 muaj q ishte liruar nga burgu I Burrelit pasi kishte prfituar nga amnistia ku kishte qn I dnuar me 4 vite e 8 muaj pr marrdhnie seksuale me t mitura.

Sipas pretendimit t prokuroris, dyshohet se plagosja e 49 vjecares ka lidhje me kunatin e saj Sadetin Sula I cili dyshohet se ka vrar bashkshorten e tij n Prill t 2016- es. Sipas prokurores Edira Cufi dyshohet se familja Sula ka porositur ekzekutimin e 49 vjecares Flutura Mucajt pasi n Janar t 2017- es kjo e fundit kishte marr edhe kujdestarin e fmijve t s motres, e cila dyshohet se u vra nga I shoqi. N seancn e mass s siguris t Shkelzen Xhenjes kan qt pranishm edhe familjaret e 25 vjecarit. Flutura Mucaj Shpori u qllua disa her me pistolet nga nj prson I maskuar mesditen e 18 Shkurtit brenda nj dyqani ku edhe punonte.

Lexoni dhe kete

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët …