Monday , 17 January 2022

ARRESTIMI I 2 MJEKËVE PËR NGJARJEN NË VELIPOJË, MJEKËT NË PROTESTË

Sindikata e punonjësve të shërbimit shëndetësor ka dalë këtë të enjte në një protestë lidhur me prangosjen e 2 mjekëve që dyshohet se morën ryshfet për të operuar një 17-vjeçar të plagosur në masakrën e Velipojës.

Sipas tyre, arrestimi i dy kolegëve Serdi Memini dhe Ervin Sulaj nuk zgjidh problemin e korrupsionit.

Njerëzit kanë dhënë bakshish dhe do vijojnë të japin, problem është sistemi tha një mjek.

Mjekët kërkojnë mbrojtje për bluzat e bardha dhe mos të konsiderohen persona të rrezikshëm.

Lexoni dhe kete

AVOKATET E LEZHES KUNDER HARTES SE RE GJYQESORE

Avokatet e Lezhës paralajmërojnë bojkot të punës nëse nuk do merren në konsideratë propozimet e …