Thursday , 29 October 2020

Arrestohet 22- vjeari Qershija

Efektivt e Shkodrs kan ekzekutuar vendimin e Gjykats s Tirans e cila ka vendosur m 19 dhjetor masn arrest n burg pr 22-vjearin Mirash Qershija, pr ngjarjen e 24 korrikut ku mbetn t plagosur 3 antar t familjes s tij pas nj konflikti pr motive pronsie. Konflikti ka nisur fillimisht mes dy vllezrve t 22-vjearit, mes Kol Qershis, 25 vje dhe Martinit 19 vje, ndrsa sht prshkallzuar ku 25 vjeari me arm zjarri ka plagosur vllan dhe nnn Lina Qershia 56 vjee.

Sherri n familje nuk prfundon ktu, pasi djali tjetr i familjes, 22 vjeari Mirash Qershia, ka ndrhyr n momentin e konfliktit duke i marr armn t vllait, dhe ka qlluar n drejtim t tij, duke e plagosur. Sipas njoftimit t policis gjetja dhe arrestimi i 22-vjearit Mirash Qershija sht br e mundur pas informacioneve t marra n rrug operative n nj lokal n lagjen Skenderbeg t qytetit Shkodr.

Sipas policis konflikti mes Kol Qershis 25 vje dhe vllait t tij Martinit 19 vje ka ndodhur pr motive pronsie. Materialet n ngarkim i kan kaluar Prokuroris pr procedime t mtejshme penale.

Lexoni dhe kete

SHKODRA NË ‘DAREN’ E KRIMEVE TË PA ZBULUARA

Rajoni i Shkodrës dy muajt e fundit ka qenë i përfshirë në ngjarje të rënda …