Friday , 18 September 2020

ARRESTOHET 25- VJEARI, I’U GJET NJE KALLASHNIKOV!

Agjent t policis s qarkut Shkodr kan arrestuar ort e fundit nj person pr posedim armsh luftarake.Burime policore lokale bjn me dije se, n pranga ka prfunduar shtetasi Eduard Gjergjvata, 25 vje dhe banues n fshatin Ranx.


Sipas burimeve, arrestimi i tij sht br pasi sht konstatuar se nj sall bagtish n pronsi t tij prdorej edhe pr t fshehur arm.

Kshtu, n cilsin e provs materiale sht sekuestruar nj automatik i modelit 56, i pajisur me nj krehr, si dhe 17 fishek.

Lexoni dhe kete

ZJARRI NË TARABOSH, HAKI ÇAKO ME KËRKESË PËR INSTITUCIONIT

Pas zjarrit të madh që përfshiu Malin e Taraboshit në terren zbriti edhe drejtori i …