Tuesday , 16 August 2022

Arrestohet 47- vjecari, plagosi baxhanakun!

Vetm 24 or pas ngjarjes, policia e Shkodrs ka arrestuar 47-vjearin Mehdi okaj, autor i dyshuar i plagosjes s baxhanakut t tij Enver Xhilaj.Fal hetimeve t krimeve t rnda dhe informacioneve t siguruara nga burime t ksaj strukture, u arrit lokalizimi dhe identifikimi i vendit ku ishte fshehur autori. Ai u kap n nj banes n lagjen Dobra, pak metra larg shtpis s tij.

Ngjarja u shnua rreth 9.50 t s henes n qendr t fshatit Gruemir, ku Enver Xhilaj dhe Mehdi okaj ndodheshin n nj lokal t zons. Debati mes tyre pr motive banale degjeneroi n prdorimin e arms, ku okaj la t plagosur rnd n qaf, 49-vjearin Xhilaj, i cili pas ndrhyrjes s bluzave t bardha, ndodhet jasht rrezikut pr jetn n spitalin rajonal t Shkodrs. Sipas dshmive t marra nga vendi i ngjarjes, 2 shtetasit n fjal kishin konsumuar alkool prpara grindjes mes tyre.

Pas arrestimit t 47-vjearit okaj, policia sekuestroi n cilsin e provs materiale, armn pistolet tip TT sbashku me 27 fishek. Kjo e fundit pasi ka kryer procedurat, ka br drgimin e materialeve n prokurorin e rrethit gjyqsor Shkodr, ku Mehdi okaj akuzohet pr veprn penale: Vrasje me paramendim mbetur tentativ dhe Armbajtje pa leje .

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …