Arrestohet 52- vjecari, prezantohej si agjent i SHISH- it!

Nj ish-punonjs i Shrbimit Informativ Shtetror prej 3 vitesh vijonte t shfrytzonte postin q kishte pasur deri n 2011-n, duke u prezantuar me dokumente sikur t ishte ende n SHISH. 52-vjeari Llazar Berati sht arrestuar n flagranc pas mesnate (rreth ors 00:30) nga shrbimi i Policis Rrugore n kryqzimin e Shngjinit, pasi n makinn q drejtonte, tip Audi me targ AA 78 JA, kishte vendosur fenelina.

Gjithashtu n automjet i jan gjetur dhe nj tabel q prdoret nga Policia Rrugore dhe nj pal pranga q i mbante pa leje prkatse. Ai sht ndaluar rreth ors 17:30 dhe i ka paraqitur punonjsve t policis dy dokumente duke u prezantuar si punonjs i SHISH. Por nga verifikimet e kryera, Llazar Berati nuk rezulton t jet punonjs i Shrbimit Informativ Shtetror nga vitit 2011 dhe dokumentet i mbante n kundrshtim me ligjin.

Lexoni dhe kete

MASAT E POLICISË RRUGORE TË SHKODRËS

Policia Rrugore e Shkodrës vijon me masat e shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore, evidentimin …