Thursday , 15 April 2021

Arrestohet 58 vjecari, policia sekuestron arme e municione!

Policia e qytetit t Shkodrs ka realizuar arrestimin n flagranc pr Luke Isufaj, vje 58, banues n fshatin La Nikq n komunn Kelmend t Malesis s Madhe nn akuzn e armmnbajtjes pa leje.

Burime nga policia e Shkodrs bjn me dije se n banesen e tij, u gjetn dhe u sekuestruan ne cilesine e proves materiake : 90 kapsolla deternatore, 3 rrota me fitil zjarrpercjedhes, 3 kallepe trito, 120 fisheke pistolete, 13 fishek Mod. 56, dhe nje qese plastike 1.5kg lende narotike hashash.

u b ndalimi shtetasit Ilir Hoxha, vje 38, banues n Klos – Matit, dhe ndicet penalisht n gjendje t lire shtetasja A. F., vje 26, banuese n Durres, sepse sipas kallzimit shtetasja A.F., i ka dhene 35.000 leke te reja ketij shtetasi, q me ndikim te paligjshem t nderhynte pr note kaluese ne nj lende n Universitetin e Shkodres Dega Gjuhe-Letersi, por nuk e ka realizuar duke mos i kthyer as parat.

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare …