Monday , 26 October 2020

Arrestohet administratori i mirembajtjes se rruges Bardhet- Iballe!

Njė tjetėr administrator i kompanive pėrgjegjėse pėr mirėmbajtjen e rrugėve ėshtė vėnė nė pranga nėn akuzėn e shpėrdorimit tė detyrės. Policia e Shtetit ka arrestuar Arif Matėn, me detyrė administrator i firmės pėr mirėmbajtjen e rrugės Bardhet-Iballė, nė rrethin e Pukės. Sipas policisė, arrestimi i tij ėshtė bėrė pėr shkak se kompania ku ai ishte administrator, nuk ka marrė masat e nevojshme gjatė situatės sė bllokimit tė rrugės nga bora nė Iballė, gjatė periudhės sė festave tė fundvitit.

Ai ėshtė vėnė nėn akuzė pėr shpėrdorim detyre, pėr mosmarrjen e masave tė nevojshme tė kėrkuara dhe kontraktuara nga ana e Autoritetit Rrugor Shqiptar. Ky ėshtė njė tjetėr rast i arrestimit pėr shpėrdorim detyre nga ana e zyrtarėve tė kompanive tė kontraktuara pėr mirėmbajtjen e rrugėve nė vend, nė rastet e bllokimit tė tyre.

Vetė Ministri i Transportit Edmond Haxhinasto theksoi ditė mė parė se do tė merren masa ndaj kompanive tė kontraktuara pėr mirėmbajtjen e rrugėve, tė cilat nuk kanė respektuar kontratėn dhe kanė marrė masat e nevojshme pėr lirimin dhe kriposjen e rrugėve gjatė bllokimit tė tyre si pasojė e reshjeve.

Lexoni dhe kete

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar nĆ« informacionet e marra nĆ« rrugĆ« operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarĆ«t …