Tuesday , 16 August 2022

Arrestohet autori vrasjes!

Vetm 5 dit ka zgjatur arratia e 28 vjecarit Denis Arrila, autorit t dyshuar q ekzekutoi 26 vjearin Indrit Halili, mbrmjen e 5 nntorit n qytetin e Shkodres. 28- vjecari sht arrestuar n qytetin e Tirans tek zona e Brrylit fal nj bashkpunim t policis s Shkodres me at t Tirans. N momentin e arrestimin 28- vjecari Arrila nuk I ka br rezistenc efektivve t policis. Denis Arrila dyshohet se sht autori I ekzekutimit t 26- vjecarit Indrit Halili n lagjen Partizani t metropolit verior.

Ndrkoh autori I dyshuar I krimit pritet q t bashkpunoj me forcat e policis n gjetjen e arms s krimit, kallashnikovit m t cilin ka ekzekutuar 26- vjecarin. Shkak I ngjarjes s rnd sipas bluve t Shkodrs,ka qn konflikti mes t rinjve gjat nj ndeshjeje kaletoje. Msohet se autori pas konfliktit n fush, ka ln ndeshjen m shpejt ndrsa ka shkuar n shtpi ku ka marr armn me an t s cils ka kryer ekzekutimin e bashkmoshatarit t tij.

Sipas efektivve t policis Halili ka qn duke u kthyer pr n banes n kmb ndrsa disa metra larg tij ka qn nj automjet nga I cili ka 28- vjecari Arrila dhe ka qlluar me breshri kallashnikovi n drejtim t tij, mbi 15 her duke e ln t vdekur n vend. Pas kryerjes s krimit automjeti sht largua me shpejtsi I favorizuar edhe nga errsira e rrugs. Tashm ndaj 28- vjecarit Denis Arrila rndon akuzat e vrasje me dashjes.

Lexoni dhe kete

PERPLASEN 2 MOTORÇIKLETA, PLAGOSEN 4 PERSONA

Katër persona mbeten të plagosur, pas përplasjes së dy motorçikletave në aksin rrugor Lezhë-Shkodër. Aksidenti …