Wednesday , 25 November 2020

ARRESTOHET LUIGJ MALOCAJ, NE PRONEN E TIJ ISHTE MBJELLE KANABIS

Gjate 48 oreve nje persona ka rene ne preangat e policise. Luigj Malocaj nga fshati Bzhet Njesia administrative Shkrel eshte arrestuar nga komisariarti I policise Malesi e madhe pasi n afrsi t baness s tij ka t kultivuara bim narkotike. Konkretisht jan gjetur t kultivuara dhe jan asgjesuar me an t djegies 189 rrnj bim narkotike me gjatsi deri n 2m. N prfundim t veprimeve t para hetimore u b arrestimi n flagranc i shtetasit Luigj Malocaj 52 vje. Materialet i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Shkodr pr veprn penale Kultivimi i bimve narkotike

Po ashtu eshte Finalizuar me sukses operacioni i koduar “REWIND” teksa jane Asgjsuar 9899 bim narkotike t kultivuara n 68 parcela. Shkodr Gjat kontrrollit t ushtruar u gjetn t kultivuara dhe u asgjesuan me an t djegies : * N Pult t Shkodrs 43 parcela me nj numr prej 7932 bim narkotike t dyshuara t llojit Cannabis Sattiva * N Shllak t Vaut t Dejs 25 parcela me nj numr prej 1967 bim narkotike t dyshuara t llojit Cannabis Sattiva me gjatsi deri n 2m n toka publike, t cilat ishin mbjell n zona me nj terren jashtezakonisht t thyer malor Nderkoh jane duke u zhvilluar hetime intensive pr identifikimin dhe kapjen e organizatorve dhe kultivuesve t ktyre bimve.

Lexoni dhe kete

SHPERTHIM NE NJE OBJEKT NE NDERTIM NE SHENGJIN

Një sasi lëndë plasese ka shpërthyer në një objekt në ndërtim në Shëngjin. Ngjarja ndodhi …