ARRESTOHET NJË 27-VJEÇAR NË MURIQAN

Policia Kufitare e Muriqanit ka parandaluar dhe goditur një tjetër tentativë për trafikim të lëndëve narkotike. Kështu, shëbimet e policisë kufitare të Drejtorisë Rajonale Për Kufirin dhe Migracionin Shkodër në PKK Muriqan, në zbatim të masave shtesë për rritjen e kontrollit me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë që mund të zhvillohet në pikat e kalimit si pasojë e fluksit të madh gjatë sezonit turistik veror, kanë kaluar në vijën e dytë për kontroll të imtësishëm një mjet të dyshuar se mund të transportonte lëndë narkotike.

Nga kontrolli i ushtruar në mjetin që drejtohej nga një 27-vjeçar, shërbimet e Policisë Kufitare gjetën të fshehur dhe sekuestruan 20 kilogramë lëndë narkotike cannabis sativa. Në vendngjarje ka mbëritur grupi hetimor dhe specialistët për hetimin e narkotikëve në DVP Shkodër, të cilët në përfundim të veprimeve kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit: D.K., 27 vjeç, banues në fshatin Kçar i Poshtëm -Demiraj, Malësi e Madhe.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve” mbetur në tentativë.

Lexoni dhe kete

LEVIZTE ME DOKUMENTE TE FALSIFIKUAR, ARRESTOHET 42-VJEÇARI NE SHTOJ I RI

ShkodërPërdorte dokument të falsifikuar për të qarkulluar gjatë orarit për qëndrim në banesë, në kuadër …