ARTISTËT E TEATRIT “MIGJENI” NË PROTESTË

Me pankarta ” Poshte diktatura”, ” Une jam teatri”, ” Shembet godinen jo Teatrin” etj aktoret, kengetaret, muzikantet dhe gjithe punonjesit e Teatrit ” Migjeni” Shkoder protestuan per prishjen e Teatrit Kombetar…

Na eshte ngulur thike pas shpine Teatri eshte tempulli i demokracise u shprehen aktoret.

Nga teatri Migjeni ata u drejtuan ne kembe deri tek sheshi “Luigj Gurakuqi”, edhe aty, me pankarta në duar duke shprehur solidaritetin me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar.

Lexoni dhe kete

LEZHE, SEKTORI I TURIZMIT NE KRIZE

Pandemia COVID-19 po jep ndikim mjaft negativ në sektorin e turizmit në rajonin e Lezhës. …