ARTIZANĖT SHKODRAN DO TĖ MBĖSHTETEN NGA BASHKIA

Nė ditėn e artizanatit nė Shkodėr kandidatja e Partisė Demokratike Voltana Ademi ka vizituar panairin i cili ėshtė organizuar nga Bashkia Shkodėr nė bashkėpunim me shoqatėn e artizanėve Shkodėr. Kandidatja Ademi premton tė gjithė artizanėt se gjatė mandatit tė saj  do tė mbėshtesė  artizanatin duke e promovuar ndėrkombėtarisht.

Metropoli verior ėshtė i vetmi qytet qė ka njė ditė tė veēantė nė vit tė cilėn ja dedikon plotėsisht artizanėve.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …