Wednesday , 25 April 2018

ASAMBLEJA E PS-së, THIRRJA E RAMËS PËR OPOZITEN

Hapja e negociatave me Shqipërinë për anëtarësimin në Bashkimin Europian ka qenë një temë e diskutuar gjatë asamblesë së Partisë Socialiste këtë të shtunë. Në fjalën e tij, kryeministri Rama kritikoi opozitën dhe tha se jemi rasti i parë që reforma në drejtësi shqetëson opozitën dhe jo qeverinë.

Rama i bëri thirrje Partisë Demokratike dhe kreu të saj, Lulzim Basha që të përfaqësojë me dinjitet atë pjesë të popullit që e ka votuar për të celur negociatat për anëtarësim.

Rama shtoi më tej duke thënë se kjo nuk është një thirrje për të larë gojën për Bashën, ndërsa shtoi se jemi gati të ndajmë me opozitën triumfin e hapjes së negociatave.

Lexoni dhe kete

KRYEMINISTRI EDI RAMA MBERRIN NESER NE SHKODER, ZBARDHET AXHENDA

Eshte zbardhur axhenda e vizitës së kryeministrit Edi Rama në Shkodër. Raportohet se Rama bashkë …