Wednesday , 29 June 2022
Breaking News

ASGJESOHEN 1876 BIME NARKOTIKE

Drejtoria e policise se qarkut Shkoder dhe Komisariati I policise vijojne punen intensive per kultivimin e bimeve narkotike ne te gjithe qarkun e Shkodres. Nga puna e shrbimeve t komisariatit t policis shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr evidentimin dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, gjat dits s djeshme jan goditur dy raste t kultivimit t bimve narkotike, dhe konkretisht : -n fshatin vuk-jakaj, n shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar:17 (shtatmbdhjet) parcela me 1378 rrnj bim narkotike canabis sattiva. -n fshatin palaj, n shkodr, jan gjetur dhe asgjesuar:6 (gjasht) parcela me 498 rrnj bim narkotike canabis sattiva. Ne total gjate 24 oreve te fundit jane zbuluar dhe asgjesuar 1876 rrenje bime narkotike. Gjithashtu po ne te dy rastet bimt u asgjesuan me an t djegies ku nj pjes e tyre u mor n cilsin e provs materiale. Qarku Shkoder ka rezultuar nje miniere e mbjelljes se bimeve narkotike, ku gjate javeve te fundit operacionet anti-kanabis kane evidentuar mijera rrenje te mbjella. Pavarsisht asgjesimit te tyre sfide per uniformat blu mbetet identifikimi I autoreve. Ku ne pothuajse te gjitha rstet jane pa autor, tokat rezultojne pa pronar. Edhe ne keto raste policia thote se po punohet pr identifikimin dhe kapjen e autorve.Gjithsesi materialet i kaluan prokuroris s rrethit gjyqsor shkodr, pr vepren penale kultivim i bimve narkotike

Lexoni dhe kete

SULMI ME EKSPLOZIV PALLATIT NE SHENGJIN

Gjykata e Lezhës ka dënuar me 4 vite burg Erald Pajtanin i cili në bashkëpunim …