Wednesday , 29 June 2022

ASGJĖSOHEN 3394 RRĖNJĖ KANABIS SATIVA

 

Shkodėr, asgjėsohen 3394 rrėnjė Kanabis, kultivuar nė 24 parcela. Nga puna e shėrbimeve tė Komisariatit tė Policisė Shkodėr dhe Pukė, nė vijim tė operacioneve antikanabis, pėr evidentimin dhe asgjesimin e bimėve narkotike tė mbjella, gjatė ditės sė djeshme janė goditur tre raste tė kultivimit tė bimėve narkotike, dhe konkretisht, nė fshatin Barcollė, nė Shkodėr, janė gjetur dhe asgjesuar16 parcela me 1881 rrėnjė bimė narkotike Canabis Sattiva.

Nė vendin e quajtur « Menaj », nė fshatin Mnelė e Vogėl, nė Shkodėr, janė gjetur dhe asgjesuar : 5 parcela me 713 rrėnjė bimė narkotike Canabis Sattiva. Nė fshatin Gomsiqe e Poshtme, nė Pukė, janė gjetur dhe asgjesuar 3 parcela me 800 rrėnjė bimė narkotike Canabis Sattiva. Nė tė tre rastet bimėt u asgjesuan me anė tė djegies ku njė pjesė e tyre u mor nė cilėsinė e provės materiale. Po punohet pėr identifikimin dhe kapjen e autorėve . Materialet i kaluan Prokurorisė sė rrethit gjyqėsor Shkodėr, pėr vepren penale ”Kultivim i bimėve narkotike”. Ndonėsė po asgjesohen mijėra bimė narkotike, uniformat blu nuk kanė arritur tė nxjerrin para drejtėsisė kultivuesit e kėtyre bimeve narkotike.

 

Lexoni dhe kete

SULMI ME EKSPLOZIV PALLATIT NE SHENGJIN

Gjykata e LezhĆ«s ka dĆ«nuar me 4 vite burg Erald Pajtanin i cili nĆ« bashkĆ«punim …