Friday , 15 December 2017

ASGJESOHEN 428 BIME NARKOTIKE CANNABIS SATTIVA

Policia e Shkodres vijon kontrollet e territorit nga toka dhe ajri, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë në bazë të informacioneve policore, dhe monitorimit nga ajri, në fshatin Kir, në vendin e quajtur Plavra, Njësia Administrative Pult, Shkodër, gjatë kontrollit të territorit, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan me anë të djegies, gjithsej 320 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Gjithashtu në lagjen Likaj fshati Bruçaj, në vendin e quajtur “Poshtë shkëmbit të majës Mgullës”, Njësia Administrative Pult, Shkodër, gjatë kontrollit të territorit, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan me anë të djegies, gjithsejt 108 bimë narkotike të llojit Canabis Sativa fidanë.

Për këto raste u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve me iniciale:
F. Sh. 29 vjeç, banues në fshatin Kir Shkodër dhe R. K. 59 vjeç, banues në fshatin Bruçaj Shkodër.

Materialet hetimore iu referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

TRAFIKONIN 45 KG MARIJUANË, NË PRANGA DY SHQIPTARË

Policia italiane ka arrestuar në flagrancë 3 persona, dy shqiptarë e një italian, me akuzën …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin