Wednesday , 29 June 2022

ASGJĖSOHEN 582 RRĖNJĖ KANABIS NĖ MIRDITĖ E LEZHĖ

4 persona janė vėnė nė prangat e Policisė sė Lezhės pėr kultivimin e lėndėve narkotike, ndėrsa nė tjetėr ėshtė shpallur nė kėrkim.Adem Mema, vjeē 73, banues nė fshatin Fushė Mamurrs, Kurbin.
Pjeter  Leka, vjeē 55, banues Rrasfik, Mirditė. Petrit Lesi, vjeē 41, banues Rrasfik, Mirditė.
Vera Lesi, vjeē 41, banues Rrasfik, Mirditė, si dhe shpallet nė kėrkim shtetasi K.Q, vjeē 28, banues nė Kodėr Derven, Krujė.Arrestimi i tyre u bė pasi, gjatė kontrollit tė ushtruar nga policia nė Mirditė, vendin e quajtur “Perroi i Skurajve” nė Rrasfik, u gjetėn dy parcela  nė tė cilat ishin tė kultivuara
456 bimė tė dyshuara narkotike Canabis Sattiva me gjatėsi 20-40 cm.

Gjatė kėtij kontrolli u kapėn duke ju shėrbyer kėtyre bimėve bashkėshortet Petrit dhe Vera Lesi, ndėrsa toka ishte pronė e shtetasit P.L, i cili ja ka dhėnė me qera shtetasit K.Q.
Nė fshatin Fush-Mamurras u gjetėn 14 bimė tė dyshuara Canabis Sattiva, me lartėsi 180-250 cm, bimė tė cilat u gjetėn tė kultivuara nė oborrin e baneses sė shtetasit Adem Mema.

 

Nė fshatin Xhash, Lezhė, nė vendin e quajtur Kodėr Gershi, zonė e ē’pyllėzuar, u konstatua njė parcelė ku nė tė ishin tė kultivuara 112 bimė tė dyshuara Cannabis Sattiva, me lartėsi 140 cm.
Bimėt  narkotike u asgjesuan nė vend me anė tė djegjes.Vijon puna pėr identifikimin dhe kapjen e autorėve.Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Lezhė pėr veprėn penale “Kultivimi i bimėve narkotike

 

 

Lexoni dhe kete

SULMI ME EKSPLOZIV PALLATIT NE SHENGJIN

Gjykata e LezhĆ«s ka dĆ«nuar me 4 vite burg Erald Pajtanin i cili nĆ« bashkĆ«punim …