Wednesday , 29 June 2022

ASGJĖSOHEN 5916 RRĖNJĖ KANABIS SATIVA

 

 

Nga puna e shėrbimeve tė Komisariatit tė Policisė Shkodėr, Pukė dhe Malėsi e Madhe, nė vijim tė operacioneve antikanabis, pėr evidentimin dhe asgjesimin e bimėve narkotike tė mbjella, gjatė ditės sė djeshme janė goditur disa raste tė kultivimit tė bimėve narkotike, dhe konkretisht :

Nė fshatin Kaftallė, nė Pukė, janė gjetur dhe asgjesuar : 16 parcela me 4192 rrėnjė bimė narkotike Kanabis Sativa. Nė fshatin Shpor, nė Shkodėr, janė gjetur dhe asgjesuar  10 (dhjetė) parcela me 709 rrėnjė bimė narkotike Kanabis Sativa. -Nė fshatin Vasiaj, nė Shkodėr, janė gjetur dhe asgjesuar :
11 (njėmbėdhjetė) parcela me 805 rrėnjė bimė narkotike Kanabis Sativa.Nė fshatin Xhaj, nė vendin e qujatur  « Faqe e Kungullit » , nė Malsėsi e Madhe , janė gjetur dhe asgjesuar :
1 (njė) parcele me 210 rrėnjė bimė narkotike Kanabis Sativa.

Nė tė gjitha rastet bimėt u asgjėsuan me anė tė djegies ku njė pjesė e tyre u mor nė cilėsinė e provės materiale.Po punohet pėr identifikimin dhe kapjen e autorėve. Materialet i kaluan Prokurorisė sė rrethit gjyqėsor Shkodėr, pėr veprėn penale ”Kultivim i bimėve narkotike”.

 

 

 

Lexoni dhe kete

SULMI ME EKSPLOZIV PALLATIT NE SHENGJIN

Gjykata e LezhĆ«s ka dĆ«nuar me 4 vite burg Erald Pajtanin i cili nĆ« bashkĆ«punim …