Wednesday , 29 September 2021

ASGJESOHEN 681 RRENJE KANABIS, PRANGOSET 1 PERSON!

Policia e Shkodres ka arrestuar nje kultivues kanabisi ne rrethin e Pukes ndrsa gjat 24 orve t fundit ka asgjesuar 681 rrnj kanabis sativa n rrethin e Shkodres dhe Puks.

Kshtu n prangat e policis ka rn 19- vjecari Zef Lleshi banues n fshatin Bushat, n Puk. Arrestimi i 19 vjecarit u b pasi gjat nj kontrolli t befasishm t Efektivve t Policis s Qarkut Shkodr, n lagjen Qirok, n fshatin Bushat, n Puk. Jan gjetur posht baness s tij, n distanc 18 meter nga rrethimi i tokes se tij, n nj vend me shkurre, 480 tasa plastik ku n to kishte t kultivuar bim t dyshuar si bim narkotike, si ajo e Canabis Sattiva. Bima varjonte me gjatsi nga 04 – 10 cm.

Ndrkoh efektivt e policis kan br t mundur asgjesimin e 3 parcelave, me gjithsej 51 rrenj bim narkotike Canabis Sattiva n vndin e quajtur Luarz, komuna Velipoj. Gjithashtu sht asgjsuar 1 parcel me gjithsej 150 rrnj bim narkotike Canabis Sattiva n vendin e quajtur Margun, n fshatin Qerret, komuna Temal, n Shkodr. Po punohet pr identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.

Lexoni dhe kete

SHKODËR, FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR I KODUAR “BUNA 2021”

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e …