ASGJESOHEN 681 RRENJE KANABIS, PRANGOSET 1 PERSON!

Policia e Shkodres ka arrestuar nje kultivues kanabisi ne rrethin e Pukes ndėrsa gjatė 24 orėve tė fundit ka asgjesuar 681 rrėnjė kanabis sativa nė rrethin e Shkodres dhe Pukės.

Kėshtu nė prangat e policisė ka rėnė 19- vjecari Zef Lleshi banues nė fshatin Bushat, nė Pukė. Arrestimi i 19 vjecarit u bė pasi gjatė njė kontrolli tė befasishėm tė Efektivėve tė Policisė sė Qarkut Shkodėr, nė lagjen Qirok, nė fshatin Bushat, nė Pukė. Janė gjetur poshtė banesės sė tij, nė distancė 18 meter nga rrethimi i tokes se tij, nė njė vend me shkurre, 480 tasa plastik ku nė to kishte tė kultivuar bimė tė dyshuar si bimė narkotike, si ajo e Canabis Sattiva. Bima varjonte me gjatėsi nga 04 – 10 cm.

Ndėrkohė efektivėt e policisė kanė bėrė tė mundur asgjesimin e  3 parcelave, me gjithsej 51 rrenjė bimė narkotike Canabis Sattiva nė vėndin e quajtur « Luarz », komuna Velipojė. Gjithashtu ėshtė asgjėsuar 1 parcelė me gjithsej 150 rrėnjė bimė narkotike Canabis Sattiva nė vendin e quajtur « Margun », nė fshatin Qerret, komuna Temal, nė Shkodėr. Po punohet pėr identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.

Lexoni dhe kete

PLAGOSJA NE FUSHE-MAMURRAS, 20 DITE BURG DY TE ARRESTUARVE

Dy tĆ« rinjt e arrestuar tre ditĆ« mĆ« parĆ« si bashkĆ«punĆ«tor nĆ« plagosjen e dyfishtĆ« …