Wednesday , 29 June 2022

ASGJĖSOHEN 700 RRĖNJĖ BIMĖ NARKOTIKE TĖ DYSHUARA “CANABIS SATTIVA”

 

 

Nė vijim tė operacioneve tė njėpasnjėshme tė zhvilluara nga Strukturat e Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Lezhė , pėr “Parandalimin e kultivimit tė bimėve narkotike si dhe pėr evidentimin dhe shkatėrrimin e paracelave tė kultivuara me bimė narkotike”, me datės 31.07.2015,  efektivat  eKomisariatit tė Policisė Kurbin kanė zhvilluar njė tjetėr operacion pėr kėtė qėllim.

Si rezultat i kėtij operacioni, gjatė kontrollit tė ushtruar nga policia nė fshatin Selitė, Kurbin, nė vendin e quajtur Shpati i Malit, u gjetėn dy parcela, ku ishin tė kultivuara 700 bimė tė dyshuara narkotike Cannabis Sattiva.Bimėt  narkotike u asgjesuan nė vend me anė tė djegjes.Punohet pėr identifikimin dhe kapjen e kultivuesvė .Materialet i kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Lezhė pėr veprėn  penale “Kultivimit tė bimėve narkotike”, neni 284 i Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

GJYKATA LE NE BURG ISH-DREJTORIN E OSHEE MIRDITE

Ish-drejtori i Operatorit tĆ« ShpĆ«rndarjes sĆ« EnergjisĆ« Elektrike nĆ« MirditĆ« Altin Nikolli, i arrestuar dy …