Saturday , 7 December 2019

“ASNJË NDËRTUES NUK I PËRGJIGJET THIRRJES SË RAMËS”

Zv/kryeministri Erjon Braçe tha se duhet të merret një vendim se çfarë do të bëhet me shtesat me apo pa leje mbi pallatet e ndërtuara para 1990, pasi rrezikojnë strukturën e godinave. Deklaratën e bëri gjatë mbledhjes së radhës të jashtëzakonshme pas situatës së tërmetit.

Erjon Braçe deklaroi se në Tiranë nuk i është përgjigjur asnjë ndërtues thirrjes së kryeministrit Rama që të paraqiten për të riparuar dëmet e pallateve që nuk rrezikojnë në strukturë, por kanë dëme të lehta.

Braçe kërkoi që banorët të mos lejohen që të kryejnë punime të pa çertifikuara.

Lexoni dhe kete

NXENESIT E AKOMODUAR NE SHENGJIN NISIN SHKOLLEN

Në shkollën 9-vjeçare “At Zef Pllumi” në Shëngjin numri i nxënësve është dyfishuar. Fëmijet e …