Tuesday , 27 October 2020

ASNJE SOCIALIST NGA SHKODRA NUK PERFSHIHET NE KRYESINE E PS

Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi jane lene jashte nga kryesia e partise socialiste. Teksa kryeministri Rama lexonte emrat e anetareve te rinje te kryesise munguan dy deputetet te cilet se fundmi e kane kundershtuar fuqishem kryetarin e PS e po ashtu menyren e qeverisjes se majte. Po sot, Blushi dhe Hafizi dorzuan nj krkes n Asamble, mbi transparencn e referendumit t 9 prillit, e cila nuk u fut n rend dite.
Deputetja Arta Dade sht trhequr nga gara pr antare t kryesis s PS. N mbledhjen e sotme t Asambles Kombtare t PS-s, Dade ka kundrshtuar propozimin e kryetarit Edi Rama, duke u trhequr nga gara.Dade ka argumentuar trheqjen duke thn se pasimet e saj bien ndesh me mnyrn se si po drejtohet Partia Socialiste.
“S’jam dakort me mnyrn si po drejtohet partia,”msohet t ket thn Dade.Pas saj, nj tjetr trheqje ka ardhur n rradhte kandidatve burra. Namik Dole sht trhequr nga gara duke u shprehur se krkon t’i lr vendin m t rinjve.Ndersa ajo e cila per metropolin verior dhe socialistet ne Shkoder mund te cilesohet si poshteruese eshte fakti se Asnje nga Shkodra nuk eshte perfshire ne kryesine e PS. Pas “permbysjes se madhe” sic e quajti Rama ate te 2013-es ne Shkoder, pritej nje vemendje me te madhe drejt metropolit verior gje e cila nuk ka ndodhur pasi sic duket Faktet tregojne se Shkodra eshte fshire nga vemendja e qeverise. ! Ndersa pyetja qe shtrohet eshte nese nuk ka te denje per kryesi as nga rradhet e deputeteve te qarkut, as nga te zgjedhurit e te emeruarit e tjere nga Tirana ne Shkoder?

Lexoni dhe kete

NDALIMI NGA POLICIA, REAGON EDUART NDOCAJ

Pasi u lirua nga komisariati i policisë ku qëndroi i shoqëruar për rreth 5 orë …