Thursday , 22 August 2019

ATAK KARDIAK, JA ÇFARE I NDODHI 70-VJEÇARES NE VELIPOJE

Një grua e moshuar ka ndërruar jetë paraditen e ditës së sotme. Gjithçka ka ndodhur në plazhin e Velipojës, kur 70-vjeçarja ka pësuar infarkt. 70 vjeçares është tentuar ti jepet ndihma e parë por nuk ka mundur të mbijetojë. Bëhet fjalë për shtetasen me inicialet S. F, banuese në Shkodër. temperaturat e larta gjatë këtyre ditëve kanë shkaktuar mjaft probleme sa i përket shëndetit sidomos të sëmurëve kronik që vuajnë nga sëmundjet kardio vaskulare.

Në urgjencën e Shkodrës gjatë kësaj peirudhe ka pasur shtim të rasteve si shkak i temperaturave të larta. Ndërsa mjekët paralajmërojnë shmangien e daljes në orarët e pikut. 70 vjecarja është viktima e 3 gjatë këtij sezoni në Velipojë ndërsa e dyta që ka pësuar sulm kardiak.

Lexoni dhe kete

NJË TJETËR JETË SHPËTOHET NË PLAZHIN E VELIPOJËS

Një tjetër jetë pushuesi është shpëtuar në plazhin e Velipojës. Ngjarja ka ndodhur pasditën e …