Thursday , 15 April 2021

Atentat me tritol kryekomunarit te Shales

Nj atentat me shprthim me lnd eksplozive n makinn e kryetarit t komuns Shal n rrethin e Shkodrs, Bal Vuksani 46 vje sht shnuar n ort e para t mngjesit t dits s sotme.
Ngjarja ka ndodhur rreth ors 02:40 t mbrmjes, ku lnda eksplozive e vendosur n automjetin tip Nissan fuoristrad me targa AA 702 DP, n pronsi t kryekomunarit, ka shprthyer por fatmirsisht Vuksani nuk ka qen n makin.Si pasoj e shprthimit ka pasur vetm dme materiale t automjetit.

Sipas policis, njoftimi pr ngjarjen sht dhn prmes nj njoftimi t marr rreth ors 21:00 se n fshatin Bardhaj, ka patur nj automjet t dmtuar me lnd eksplozive.

Nga verifikimet e kryera nga ana e policis, dyshohet se kto dmtime jan shkaktuar nga nj lnd plasse eksplozive. Nga ana tjetr ka nisur puna pr identifikimin dhe arrestimin e autorve si dhe pr zbardhjen e ngjarjes.

Lexoni dhe kete

NDAHET NGA JETA DEPUTETI BASHKIM FINO

Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare …