ATLETI LEZHJAN SIGURON DISA MEDALJE

Ka përfaqësuar Shqipërinë në disa aktivitet ndërkombëtare dhe ka arritur të siguroi disa medalje në sportin e Atletikës.Ai është atleti 25 vjeçar nga Lezha David Nikolli i cili merret prej 2 vitesh me këtë sport, duke arritur mjaft sukses në disa vende të evropes.Nikolli thotë se stërvitet me ekipin kombëtar të Italisë, ndërsa sfida të reja e presin dhe është se do të triumfojë.

Pavarësisht se ka parfaqësuar shqipërinë në çdo aktivitet Nikolli tregon se nuk ka patur aspak mbështetje nga shteti shqiptar.

David Nikolli konsiderohet një atlet mjaft premtues për të ardhmen, ndërsa sfidat e tijë të radhes janë arritja e normes olimpike dhe triumfi në kampionatin Evropian.

Lexoni dhe kete

TË PREMTEN FINALJA E U-17, VLLAZNIA – SHËNKOLLI

Kampionati kombëtar i 17 vjeçarëve ka mbërritur në fund tashmë dhe pasditen e së premtes …