Wednesday , 20 June 2018

“ATLETIK” U-13 KTHEHET ME KUPË NGA TURNEU I ITALISË

Premtimi për t’u kthyer nga Italia me trofe është mbajtur nga futbollistët e Akademisë “Atletik Klub Shkodra”. Ata janë kthyer me kupën për grupmoshën U-13 teksa kanë sfiduar ekipet pjesmarrëse në turneun e Roveretos, ekipe këto nga mbarë Bota. Për t’i pritur djemtë kampionë kishin dalë përveç prindërve e familjarëve të tyre, edhe shumë tifozë shkodranë. Kapiteni i këtij ekipi Art Bisha shprehet i lumtur për arritjen e këtij suksesi.

Ndërkohë trajneri Bungaja për televizionin Rozafa shpreh kënaqësinë që futbolli shkodran dhe ai shqiptar u prezantuan përsëri në mënyrën më të mirë të mundshme në këtë turne edhe sivjet.

Kësisoj, futbolli shkodran i moshave tregon edhe njëherë tjetër se mund të matet si i barabartë dhe madje edhe të triumfojë edhe me ekipet e vendeve të tjera. Thjesht, mjafton të ketë pak më shumë vëmendje rreth tij dhe padyshim që suksese edhe më të mëdha kanë për të arritur.

Lexoni dhe kete

LIKA: VLLAZNINË E RRËZUAN NJERËZ TË FUQISHËM NË SHKODËR

Kapiteni I Vllaznisë Gilman Lika për herë të parë pas një muaji nga rënia e …