AUTOMJETI PERPLAS PER VDEKJE KEMBESORIN

Një këmbësor humbi jeten, pasi u përplas nga një automjet në autostraden Milot-Mamurras. Aksidenti ndodhi mbrëmjen e së merkures pranë kryqezimit të Fushë-Kuqes, ndërsa viktime mbeti Mark Lleshi 55-vjeç banues në Kurbin. Ky i fundit ka qenë duke kaluar autostraden kur është perplasur nga automjeti i cili pas aksidentit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Goditja ka qenë e fortë, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme 55-vjeçarit. Nga hetimet paraprake rezulton se shkak për aksidentin është bërë ndëprerja e menjehershme e rrugës nga ana e këmbësorit i cili siç nuk e ka parë automjtin që po vinte me shpejtësi. Ndërkohë po punon për identifikimin dhe arrestimin e drejtuesit të automjetit i cili u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Lexoni dhe kete

AKSIDENT NE AKSIN RRUGOR LEZHE-SHENGJIN

Tre përsona mbeten të plagosur pas përplasjes së dy automjeteve dhe një motorri në aksin …