Saturday , 20 January 2018
Breaking News

AXHENDA E AKTIVITETEVE NE “JAVEN E PAVARESISE” NE SHKODER

Bashkia Shkoder ka shpallur kete te Merkure axhenden e aktiviteteve qe do te zhvillohen ne qytetin e Shkodres ne “Javen e Pavaresise”. Aktivitete, te cilat kane nisur qe mbremjen e se Martes me ekspoziten e librit “Rilindasit ne botime” ne bibloteken “Marin Barleti”. Por, drejtoresha cultures ne Bashkine Shkoder, Terezina Hila, publikoi axhenden e plote te aktiviteteve qe do te zhvillohen ne ditet ne vijim.

Dita e fundit e aktiviteteve do te kulmoje me daten 28 Nentor, me ngritjen e flamurit ne sheshin para Bashkise Shkoder, me koncerte dhe maratona qe do te zhvillohen gjate kesaj dite dhe do te shenoje fundin e “Javes se Pavaresise” ne Shkoder.

Lexoni dhe kete

550-VJETORI I VDEKJES SĂ‹ SKENDĂ‹RBEUT, KONCERT INSTRUMENTAL

Me rastin e 550-vjetorit tĂ« vdekjes sĂ« SkendĂ«rbeut, shkolla e mesme artistike “PrenkĂ« Jakova” organizoi …