BAMIR TOPI: HESHTJA PER 21 JANARIN, TREGON SE NUK KA DREJTESI

Fryma e Re Demokratike ka mbledhur sot Asamblen Kombtare. N fjaln e tij, kreu i ksaj force politike, Bamir Topi duke u ndalur tek reforma n drejtsi tha se duhet t shoqrohet me ndryshime n ligjin zgjedhur. Ai tha se heshtja pr 21 janarin tregon se drejtsia mungon.

N lidhje me kolaicionet, Topi tha se FRD nuk sht n koalicion politik me asnj parti tjetr n vend.

FRD po administron hapsirat e marrveshjes pr zgjedhjet vendore, u shpreh Bamir Topi.

Politika tha ai sht plot mjegull dhe paqartsi.FRD sht pr politike t drejtprdrejt, larg pazareve t tregut ballkanik

Lexoni dhe kete

LULZIM BASHA NË MBËSHTETJE TË FËRMERËVE

Jemi i vetmi vend që nuk kemi subvencione për fërmerët. Kështu u shpreh kreu i …