Thursday , 26 April 2018

BANORĖT BLLOKOJNĖ NISJEN E PUNIMEVE TE STADIUMIT

Ndryshimet e bėra nė projektin pėr ndėrtimin e stadiumit “Loro Boriēi” kanė sjellur pakėnaqėsi tek banorėt e shtėpive qė do tė prishen. Mė herėt nė vizitėn qė kryeministri Rama i dha startin nisjes sė punimeve pohoi se asnjė shtėpi nuk do tė prishet. Kjo ishte deklarata e kryemisitrit, por inxinierėt ditėn e hėnė kanė prezantuar njė tjetėr projekt qė pėrfshin prishjen e banesave. Banorėt kėrkojnė sqarime dhe dėmshpėrblime nga qeveria shqiptare nė tė kundėrt punimet pėr ndėrtimin e kėtij impjanti nuk do tė vijojnė.

Banorėt ditėn e sotme kanė bėrė zhvendojen e disa blloqeve me betonė dhe levizjen e njė prej skavatorėve qė ishte pėr tė nisur punimet. Banorėt nuk kanė asnjė informacion pėr ndryshimin e projektit dhe kėrkojnė qė t’u jepet shpjegime pėr fatin e banesave dhe familjeve tė tyre.

Lexoni dhe kete

DOKUMENTAR MBI ARDHJEN E PAPA GJON PALIT 2

Pas meshĆ«s sĆ« mbajtur nĆ« katedralen e ā€œShĆ«n Shtjefnitā€ nĆ« ShkodĆ«r, u paraqit edhe njĆ« …