Saturday , 19 October 2019

BANORT BLLOKOJN NISJEN E PUNIMEVE TE STADIUMIT

Ndryshimet e bra n projektin pr ndrtimin e stadiumit Loro Borii kan sjellur paknaqsi tek banort e shtpive q do t prishen. M hert n vizitn q kryeministri Rama i dha startin nisjes s punimeve pohoi se asnj shtpi nuk do t prishet. Kjo ishte deklarata e kryemisitrit, por inxiniert ditn e hn kan prezantuar nj tjetr projekt q prfshin prishjen e banesave. Banort krkojn sqarime dhe dmshprblime nga qeveria shqiptare n t kundrt punimet pr ndrtimin e ktij impjanti nuk do t vijojn.

Banort ditn e sotme kan br zhvendojen e disa blloqeve me beton dhe levizjen e nj prej skavatorve q ishte pr t nisur punimet. Banort nuk kan asnj informacion pr ndryshimin e projektit dhe krkojn q tu jepet shpjegime pr fatin e banesave dhe familjeve t tyre.

Lexoni dhe kete

MYFTIU I SHKODRËS THIRRJE DIPLOMACISË SHQIPTARE

Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari i ka bërë thirrje diplomacisë shqiptare që të punojë …