Wednesday , 19 December 2018

Banoret e Berdices bllokohen nga vershimi prroit.

Ndėrsa kanė qėndruar pėr 24 orė tė bllokuar sipasoje e prurjeve tė pėrroit tė Bėrdicės sė madhe, 150 familjet e kėsaj lagjeje I bėjnė apel strukturave tė shtetit qė tė ndėrhyjne nė kėtė zonė pasi sa herė qė ka reshje shiu, kjo situatė pėrsėritet.

E nė tė njėjtėn linjė ėshtė edhe kryekomunari I Bėrdicės Besnik Brahimi I cili theksonj se projekti pėr kėtė rrugė ėshtė bėrė nga kjo njėsi vendore prej disa vitesh megjithate miratimi i tij duket i largėt.

150 familjet e kėsaj zone janė tė detyruara tė bashkėjetojnė mes frikės qė sjellin reshjet gjatė stinės sė dimrit e nė raste emergjence dėtyrohen qė tė afėrmit e tyre ti mbajnė nė krahė pėr ti nxjerrė pranė rrugės kryesore. Jemi pranė stinės sė dimrit dhe pėr banorėt e kėsaj lagjeje nė komunėn Berdicė frika sa vjen dhe shtohet, pasi prurjet e pėrroit kur ka reshje shkojnė deri nė 1 metėr.

Lexoni dhe kete

TV ROZAFA, LIVE NGA TIRANA NE PROTESTEN E STUDENTEVE

Ashtu siƧ ishte parashikuar, kĆ«tĆ« tĆ« hĆ«nĆ« Ć«shtĆ« organizuar protesta kombĆ«tare e studentĆ«ve nĆ« TiranĆ«. …