Wednesday , 4 August 2021

BANORËT E BËRDICËS SË MESME NË PROTESTË

Banorët e zonës së Bërdicës së Mesme në Bashkinë Shkodër kanë dalë këtë të shtunë në një protestë për tokat e tyre bujqësore.

Ato shprehen se rruga e re Shkodër – Velipojë u ka shkaktuar dëme, teksa kërkojnë që daljet në rrugë nga tokat e tyre të mos mbyllen me barriera, si edhe u janë prishur kanalet vaditëse.

Janë rreth 200 familje në këtë zonë që përballen me një problematikë të tillë.

Lexoni dhe kete

ISHP APEL NDAJ QYTETARËVE PËR VAKSINIMIN

Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik këshillojnë qytetarët që kanë mbi 6 muaj që e …