Saturday , 24 October 2020

Banoret e Berdices: Te kompensohet energjia me demshperblimet

Banort e komuns s Berdices krkojn kompensimin e energjis elektrike me dmshprblimin e prmbytjeve. Kryepleqte e ksaj komune krkojn t dmshprblehen pr dmin e prmbytjeve, ose tu zerohen faturat e papaguara t energjis si kompensim. Propozimi I sht br edhe prefektit t qarkut Shkoder, Paulin Radovanit.

N t njjtn linj me kryepleqt ka qn edhe kryekomunari i Berdics, Besnik Brahimi. Krkesn e tyre e ka mbshtetur edhe prefekti Radovani I cili theksoi se do lajmroj edhe qeverin pr pretendimet e tyre.

N rast se krkesat e tyre nuk do merren parasysh ather banort e zons s NnShkodres kan paralajmruar protesta. Njkohsisht Partia demokratike e Shkodres ka lajmruar t shtunn n orn 10.00 nj protest pr kt ceshtje, tek harku i Berdics.

Lexoni dhe kete

NIS PUNA PËR RIKONSTRUKSIONIN E RRUGËS “MYZYRAJ” NË DOBRAÇ

Ka nisur puna për rikonstruksionin e rrugës “Myzyraj” në Dobraç të Njësisë Administrative Rrethina, faza …