Thursday , 1 October 2020

BANORET E ISH- ARTISTIKES BLLOKOJNE RRUGEN

20 familje tė ish- artistikes kanė bllokuar pėr mė shumė se 30 minuta rrugėn qė lidh Stacionin e Trenit me Unazėn Lindore nė qytetin e Shkodres nė shenjė proteste, pėr tė mos dalė nga banesat e tyre. Ėshtė dashur ndėrhyrja e policisė qė tė rikthehej normaliteti.

Banorėt kundėrshtojnė vendimin e gjykatės pėr tė dalė nga banesat nė tė cilat jetojnė prej 25 vitesh. Sipas tyre vendimi ėshtė marrė pa dijenin e banorėve ndėrsa prona u ėshtė dhenė padrejtėsisht 2- 3 pronarėve, tashmė pėrmbarimi kėrkon lirimin e banesave.

Banorėt e kėsaj zone kanė paralajmėruar se nuk do dalin nė asnjė mėnyrė nga banesat ndėrsa ky nuk ėshtė rasti I parė kur banorėt e ardhur nė Shkoder pas viteve 90 janė nxjerrė nga ish ndertesat shtetėrore pasi gjykatat jua kanė kaluar nė pronėsi pronarėve tė tokave.

Lexoni dhe kete

“TE RINJTE DUHET TE ORJENTOHEN DREJT KURSEVE PROFESIONALE”

TĆ« rinjtĆ« duhet tĆ« orjentohen drejt kurseve tĆ« formimit profesional pĆ«r tĆ« patur njĆ« vend …