BANORET E ISH- ARTISTIKES BLLOKOJNE RRUGEN

20 familje t ish- artistikes kan bllokuar pr m shum se 30 minuta rrugn q lidh Stacionin e Trenit me Unazn Lindore n qytetin e Shkodres n shenj proteste, pr t mos dal nga banesat e tyre. sht dashur ndrhyrja e policis q t rikthehej normaliteti.

Banort kundrshtojn vendimin e gjykats pr t dal nga banesat n t cilat jetojn prej 25 vitesh. Sipas tyre vendimi sht marr pa dijenin e banorve ndrsa prona u sht dhen padrejtsisht 2- 3 pronarve, tashm prmbarimi krkon lirimin e banesave.

Banort e ksaj zone kan paralajmruar se nuk do dalin n asnj mnyr nga banesat ndrsa ky nuk sht rasti I par kur banort e ardhur n Shkoder pas viteve 90 jan nxjerr nga ish ndertesat shtetrore pasi gjykatat jua kan kaluar n pronsi pronarve t tokave.

Lexoni dhe kete

PROTESTE KUNDER HEC-it, BLLOKOHET RRUGA E KOMBIT

Vijimi i punimeve dhe mungesa e reagimit nga institucionet shtetërore, ka ngritur sërish në proteste …