Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

BANORET E NENSHKODRES: KERKOJME TAKIM ME TITULLARET E INSTITUCIONEVE

Nj prfaqsi e banorve t NnShkodres t cilt jan prmbytur gjat 2010- 2011 I kan br nj krkes institucionit t Prefektures, Qarkut dhe Bashkis pr t zhvilluar nj takim me drejtuesit e ktyre institucioneve.

Sipas njerit prej organizatoreve, Paulin Macajt, pavaresisht protestave deri me tani nuk kane marre asnje pergjigje nga qeveria, prandaj tashme kerkojne nje takim me titullaret e institucioneve vendore.

Prmbytjet e 2010 2011-es dhe ato n vijim shkaktuan dme t konsiderueshme n zonn e NnShkodres, ndrsa dmshprblimi nuk u krye i plote.

Lexoni dhe kete

PROTESTË E BANORËVE TË FSHATIT HOT I RI

Banoret e fshatit Hot i Ri te Shkodres kane bllokuar per rreth 20 minuta aksin …