Saturday , 24 October 2020

BANORET E OBOTIT TE RI: NUK NA NXOREN NGA BANESAT!

72 ore pas ngjarjes se rende ne fshatin e Obotit te Ri ku u plagos 21- vjecari Besar Sherbela, humbi jeten drejtuesi I grupit te FNSH Simon Gjeta dhe me pas u ekzekutua autori I ngjarjes Ruzhdi Arishtad detaje t reja dalin n drit ndrsa bashkbisedon me banort e fshatit jasht kamere. Sipas banoreve t ketij fshati Ruzhdi Arishta ishte fqinji m i ri i tyre.

Ai kishte mbrritur n banesn ku u ekzekutua 3 vite m par, pasi m hert kishte jetuar n shtpin e t parve n kodrn ngjitur. Me ta rrfejn fqinjt nuk ka patur prplasje, apo debate edhe pse ishin t vetdijshm pr gjendjen e tij psiqike. Gjate koheve te fundit situate e tij u rendua megjithate ky I fundit nuk paraqiste shenja dhune. Pr Ruzhdi Arishtn mbrrijn shum versione si rreth jets q bnte, ashtu edhe pr mnyrn se si sillej me t tjert.

Deri m tani askush nuk ka pranuar t flas publikisht, as vet familja e tij e cila negocioi pr or t tra q ai t vetdorzohej, por pa ja dal. Nga ana tjetr fqinjt ngjitur me t na rrfejn jasht kamere se pr ta tmerri i prjetuar n 12 or nuk ka t prshkruar. Policia as q i ka lajmruar pr kt sulm dhe aq m pak ti ket zhvendosur nga shtpit e tyre pr tu mbrojtur jetn nga plumbat.

Lexoni dhe kete

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët …