Friday , 21 February 2020

BANORËT E POSTRIBËS NË PROTESTË

Banorët e njësisë administrative Postribë të Bashkisë Shkodër kanë dalë këtë të shtunë në një protestë. Ato kundërshtojnë cilësinë e punimeve në rrugën Qender Mes – Kullaj. Sipas tyre janë kryer punime skandaloze dhe kërkojnë që bashkia mos ta marrë në dorëzim deri sa të bëhet në parametrat që duhet, në të kundërt paralajmërojnë se do të përshkallëzojnë protestat.

Siç shihet edhe nga pamjet asfalti i ri është i një cilësie të dobët dhe kjo ka sjellë edhe irritimin e banorëve të zonës.

Lexoni dhe kete

LARGIMI I 9 FAMILJEVE NGA PALESTRA NE LEZHE, REAGON PD

Dega e Partisë Demokratike në Lezhë ka reaguar në lidhje me largimin e 9 familjeve …