Wednesday , 22 January 2020
Breaking News

BANORET E THUMANES TE BRAKTISUR

Disa nga banoret e Thumanes te prekur nga termeti ndjehen te braktisur pasi hotelet ne te cilat jane vendosur jane lene jashte vemendjes. Duke mos qene pjese e grupit te madh te vendosur ne nje tjeter resort po ne shengjin, rreth 200 banore te akomoduar tek nje prej hoteleve kerkojne ndihme kryesisht me ilace dhe veshembathje.

Nevoja per prezencen e institucioneve eshte e madhe edhe ne kete hotel, por ende nuk kane arritur ti shohin te angazhuar per ti mbeshtetur e perkrahur.

Ne Shengjin janes strehuar 1300 banore te prekur nga termeti, per te cilet ende nuk dihet e ardhmja pas demtimit te banesave.

Lexoni dhe kete

OSHEE ZBARDH BILANCIN E SAJ PËR 2019

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka publikuar një njoftim zyrtar nëpërmjet të cilit tregon …