Tuesday , 27 October 2020

Banoret e Trushit: Te kompensohet demshperblime me energjine!

Fshati I Trushit ka qn nj nga zonat me t dmtuara nga prmbytjet e viteve 2010- 2011 ndrsa dmet e shkaktuara nga vrshimi ujrave n kt zon kan qn kolosale jo vetm n banesa por edhe n bujqsi e blegtori. Pavarsisht premtimeve pr dmshprblime banort e ksaj zone kan marre vetm nj pjes t vogl pr dmet n bujqsi ndrsa nuk jan dmshprblyer pr demet n banesa dhe blegtori.

Nga ana tjetr banort I krkojn qeveris aktuale q tu kompesoj dmshprblimin me pagesat e energjis.

Edhe pse prmbytjet kan kaluar, pasojat e saja jan akoma t pranishme ndrsa banort prballen me probleme financiare pr shkak t dmeve t shkaktuara nga vrshimi ujrave.

Lexoni dhe kete

QYTETI I LAÇIT NEN PUSHTETIN E INERTEVE

Kjo është pamja që të ofron lagjia numer katër në qytetin e Laçit. Zona është …