Saturday , 25 November 2017

BANORËT-POLICISË: PO GRABITET VILA. JA SI U ZBULUA DROGA NË VELIPOJË

Nje banese dykatëshe në Vilun të Velipojës përdorej nga trafikantët për mbajtjen e 1. 5 ton kanabis.

Ajo është në pronësi të Petrit Vuksanit, i cili prej vitesh jetonte në Itali, ndërsa godinën e kishte lëshuar me qera Sokol Ujkës, i cili u arrestua si pjesë e kësaj organizate. Lëvizjet në këtë banesë, kishin qenë të ccuditshme kohët e fundit për banorët e zonës, të cilët mbrëmjen e së premtes kishin telefonuar në sallën operative, për të denoncuar lëvizjet, që sipas telefonuesit ishte një tentative grabitje e banesës së emigratnit Petrit Vuksani.

Kjo telefonatë ka detyruar policine të veprojnë me shpejtësi për të bërë të munduar sekuestimin e e 1.5 tonëve drogë të llojit kanabis sativa. Ndërhyrja ishte planifikuar në momentin që gomonia do të mbërrinte për tu ngarkuar, në breg, por u përshpejtua për faktin se lëvizjet dhe shqetësimi i banorëve mund të ishte pikasur edhe nga trafikantët dhe mund t’i shpëtonin operacionit të policisë, që kishte disa orë që kishte nisur.

6 shtetasit e arrestuar, të cilët akuzohen si të përfshirë në këtë veprimtari kriminale kanë mohuar të kenë lidhje me njëri –tjetrin, ndërsa efektivi i Policisë së Kufirit dhe Migracionit tiranë, Prel Enriko Zyle ka kryer punen e garantit si dhe ka shoqëruar furgonin me lëndë narkotike nga Vlora në Velipojë. Gjithashtu është arrestuar nga FNSH-ja ne Lezhe edhe Fatjon Merko i cili ka qenë i shpallur në kërkim.

Lexoni dhe kete

GRABITET NJE SUPERMARKET NE LEZHE

Një supermarket është grabitur në rrugen e “Shtrausit” në Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth ores 19:00 …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin